Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ քննարկեց Կառավարության հեղինակած «Չափումների միասնականության ապահովման մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Առաջարկվող փոփոխությունները ներկայացրեց Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վարոս Սիմոնյանը: Նշվեց, որ փոփոխություն կատարելու համար հիմք է հանդիսացել այն, որ ոչ բարեխիղճ ներմուծողը ՀՀ տարածք է ներմուծել չափագրումների կանոններին եւ նորմերին անհամապատասխան չափման միջոցներ:
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրեց Հովիկ Աղազարյանը:
Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վարոս Սիմոնյանը ներկայացրեց նաեւ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագծով առաջարկվող փոփոխությունները: Նշվեց, որ նախագծի ընդունմամբ կկարգավորվեն հեղուկացված ածխաջրածնային գազերի վաճառքի կամ իրացման ժամանակ առաջացած օրենսդրական բացերը եւ անհամապատասխանությունները:
Գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրեց Մերի Գալստյանը:
«Եվրասիական տնտեսական միության եւ իր անդամ պետությունների՝ մի կողմից, եւ Սերբիայի Հանրապետության՝ մյուս կողմից, ազատ առեւտրի մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը ներկայացրեց Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վարոս Սիմոնյանը: Այն ստորագրվել է 2019 թվականի հոկտեմբերի 25-ին Մոսկվայում:

Парламент рассмотрел в первом чтении предложенный правительством проект о внесении изменений и дополнений в закон «Об обеспечении единства измерений».
Предлагаемые изменения представил заместитель министра экономики В.Симонян. Отмечено, что причиной внесения поправок послужил факт ввоза недобросовестным импортером средств измерения, не соответствующих правилам и нормам измерений на территории РА.
О.Агазарян представил положительное заключение Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.
Заместитель министра экономики В.Симонян представил также поправки, предложенные проектом о внесении изменений в закон «О местном самоуправлении». Отмечено, что принятие законопроекта устранит правовые пробелы и несоответствия, возникающие при продаже или реализации сжиженных углеводородных газов.
Положительное заключение профильной комиссии озвучила М.Галстян.
Замминистра представил также проект закона о ратификации подписанного 25 октября 2019 г. в Москве «Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербия – с   другой».